2013/05/22

Asfaltam jābūt ne tālāk kā 250m

Priekšvēlēšanu laikā netrūkst kandidātu solījumu par to, kur un kā tiks asfaltēti ceļi. Jelgavā tā ir ļoti aktuāla problēma, jo neasfaltēto ceļu pilsēta ir pārmērīgi daudz. Taču es nesolīšu asfaltēt katru ceļu. Es piedāvāju sākotnēji asfaltēt ceļus tā, lai pilsētniekiem pa neasfaltētu segumu nebūtu jābrauc vairāk nekā 250m.
 
Kā piemēru varu minēts Depo mikrorajonu, kur es dzīvoju. Jā, man gribētos, lai arī Emburgas iela būtu asfaltēta, tad vasaras karstajos mēnešos nebūtu tik daudz putekļu, bet rudenī un pavasarī mazāk dubļu. Taču jāsāk būtu ar to, ka tiek noasfaltēta Birzes iela. Tā iet cauri visam Depo mikrorajonam, un ja šī iela būtu noasfaltēta, tad man līdz tuvējam asfaltam būtu jābrauc tikai 100m, nevis 500m, kā tas ir šobrīd, un daudziem maniem kaimiņiem vēl tālāk. Tātad, pietiek ar vienu noasfaltētu ielu, lai ieguvumu justu viss mikrorajons. 

Tieši tāpat viss Romas ielas rajons iegūtu, ja tiktu noasfaltēta Romas iela. Tāpat savu rajonu ietekmētu noasfaltētā Parka iela. Līdzīgi būtu jārīkojas Satiksmes ielas, Meija ceļa, Rūpniecības un Atmodas ielu rajonos. Manuprāt, ļoti vienkāršs, izprotams un visiem pieņemams risinājums.

Bet, stingri arī jāskatās, lai tiktu asfaltētas tikai tās ielas, kur jau pabeigti visi citi iespējamie darbi, tai skaitā ievilkts vai izremontēts ūdensvads, kanalizācija, gāze, elektrība un sakari, lai pēc tam jaunais asfalts nav jādemolē, kā tas bieži Jelgavā piedzīvots.

2 komentāri:

 1. Asfaltētas ielas dzīvojamo māju rajonos - tas, protams, būtu ļoti jauki, taču TIKAI komplektā ar "gulošajiem policistiem". Citādi jau tagad, kad ielas ir bedrainas un grantētas, bieži rodas bīstamas situācijas steidzīgu braucēju dēļ. Tie tomēr ir DZĪVOJAMIE rajoni. Un vēl pārdodmām - nesenais traģiskais gadījums Kārļa ielā.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Māri, piekrītu!
   Es arī aizdomājos par to, ka neērtības no putekļiem, protams, ir nepatīkamas.
   Bet ja būs asfalts, un pa to trakā ātrumā joņos mašīnas, moči, vai mopēdi, tad daudzi gribēs samierināties ar putekļiem...

   Dzēst