2013/05/28

Atvieglot sliežu šķērsošanu Depo mikrorajonā

Viena no Depo mikrorajona specifiskajām problēmām ir saistīta ar dzelzceļu. Katram, kas ar kājām, ar velosipēdu vai ar bērnu ratiņiem dodas uz Cukurfabrikas staciju, ir nācies ar to saskarties. Tā ir gan dažkārt neizbēgamā līšana zem stāvošā vilciena, gan neomulīgā iešana tumsā, gan arī nespēja sliedes šķērsot ar riteni, bērnu ratiņiem un cilvēkiem ratiņkrēslos.
 

Bīstamā līšana zem vilciena


Vislielākās problēmas rodas, kad preču vilciens ir apstājies. Kā lai uzmin, cik ilgi tas stāvēs? Arī apiet to grūti, ne tikai tāpēc, ka dažkārt jāiet ļoti tālu, bet arī tāpēc, ka dzelzceļa uzbēruma malā Depo pusē jau nav iestaigātā taciņa, ir tikai grāvja mala. Ja negribas nokavēt vilcienu, tad nekas cits neatliek - nākas līst zem vilcienu vagonu apakšas vai arī izmanto netīrās (eļļainās) metāla kāpnes, kuras ir dažos vagonus. Es neesmu bailīgs, taču ikreiz, kad man nākas veikt šādu "vingrojumu", ir neomulīgi. Es reiz, šādi izlocoties, pazaudējis mobilo telefonu, bet vēl citu reizi nosmērējis bikses tā, ka tās vairs nebija izmazgājamas. Nu, labi, es jau kaut kā līdz Cukurfabrikas stacijai tikšu, bet uztraukums par bērniem un vecākiem cilvēkiem. 

Ko darīt? Kā to risināt? Par to jau mikrorajona iedzīvotāji diskutēja 2009.gadā, pirms iepriekšējām vēlēšanām. Skaidrs, ka tuneli neraks, tiltu arī netaisīs. Bet kā risinājums ir lokomotīves apstāšanas vietas stingrāka regulēšana. Lai būtu tā, ka vilciens nešķērso gājēju pārēju iepretim Biešu ielai. Domāju, ka pilsētas vadības un Latvijas Dzelzceļa pārrunās to ir iespējams atrisināt. 

Neapgaismotā taciņa 


Taciņa no Cukurfabrikas stacijas līdz Depo mikrorajonam ir neomulīga, tā nav apgaismota. Vasarā tas netraucē, bet tumšajā laikā, jau no vilciena, kas pienāk 20:21 vai 21:06 ir jau neomulīgi mājās nākt. Rajona ielas jau ir apgaismotas, bet tā taciņa, kas iepretim Neretas ielas mājai, tā gan ir tumša. 

Šeit nu gan risinājums ir gaužām vienkāršs, turklāt pilsētas apsaimniekošanas dienestu kompetencei atbilstošs - prasās vien pāris laternas… 

Nav neviena velo braukšanas iespēja 


Depo mikrorajonā nav neviena vieta, kur varētu ar velosipēdu šķērsot sliedes bez riteņa pārnešanas. Senāk šāda iespēja bija Depo teritorijai cauri braucot, bet tagad šis trotuārs, veicot sliežu remontdarbus, ir demontēts. Kad braucu viens, nu nav jau tik lielas tās neērtības, lai uznestu riteni pa kāpnītēm augšā, pārnestu pāri sliedēm, pēc tam nonesot to lejā. Bet ne visiem tas ir pa spēkam. Teju vai neiespējami tas ir tad, ja aizmugurē sēž piesprādzēts bērns vai uz bagāž
nieka iepirkumu maisiņš. Tāpēc tik daudz velo braucēju no rajona sliedes šķērso nevis iepretim Biešu ielai, bet brauc lielo līkumu pa Prohorova un Garozas ielu. 

Risinājums? Paralēli ar kāpnēm, tur būtu arī lēzena nobrauktuve. Tā, cita starpā, atvieglotu māmiņām bērnu ratiņu pārbraucienu pār sliedēm, kā arī dotu iespēju šo ceļa posmu izmantot cilvēkiem ratiņkreslos.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru