2013/05/04

Kāpēc ne Reformu partija?

Es līdz šim vēl nekad neesmu bijis kādas politiskās partijas biedrs. Arī šobrīd neesmu. Taču aizvadītajā gadā, strādādams vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Edmunda Sprūdža birojā, vistuvāk biju "Reformu partijai", tās cilvēkiem un politikai. Pat apsvēru iespēju šajā partijā iestāties, kā arī ar Jelgavas nodaļas pārstāvjiem pārrunāju iespējamo balotēšanos šīs partijas sarakstā. To visu nolēmu izklāstīt tāpēc, ka vietējās politikas vērotāji par to bija labi informēti, un labāk šādas lietas ir paskaidrot pašam, nevis ļaut, ka manā vietā to pa savam komentē citi.

Esot "Reformu partijas" tuvumā, daudz man tika pārmests, ka savulaik savos Delfi.lv iknedēļas komentāros esmu bijis nesaudzīgs pret partijas dibinātāju Valdi Zatleru, arī pret partijas dibināšanas procesu un apstākļiem. Jā, es joprojām uzskatu, ka Valdis Zatlers rīkojās savtīgi, ka partijā un politikā, izmantojot izdevību, iekļuva daudzi gadījuma rakstura cilvēki, ka partijai trūkst ideoloģijas u.c. Taču, vienlaicīgi es arī uzskatīju (un arī tagad uzskatu), ka valstī un sabiedrībā ir nepieciešamas reformas, turklāt nevis virspusējas. Un kurš tad vēl, ja ne "Reformu partija" varētu šādas reformas iniciēt un realizēt?

Jā, viņiem ne vienmēr sanāk, dažkārt pašu, dažkārt tā saucamo partneru dēļ. Taču daudzas no tām idejām, kuras darba kārtībā ir piedāvās šobrīd, man ir simpātiskas. Īpaši turu īkšķi par tām iecerēm Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kuru iniciēšanas un virzīšanā arī pats esmu pielicis savu roku.

Tomēr sadarbība ar "Reformu partijas" Jelgavas nodaļu man nesanāca. Es piedāvāju sevi tikai ar nosacījumu, ka startējam ar reformu piedāvājumu Jelgavai. Uzskatu, ka Jelgavā reformas ir pat vēl vairāk aktuālākas nekā cituviet Latvijā. Un jau jau reformas, tad arī tas būtu jāpiedāvā kā galvenais sauklis, kā karogs. Bet tā vietā man nācās uzklausīt atrunas, ka nevajadzētu nopelt esošo, ka jāizvairās no asumiem, ka jārīkojas tā, lai pēcāk nebūtu šķēršļu iekļauties koalīcijā. Jo mērķis taču ir koalīcija, nevis reformas pilsētā. Nē, tāda politika mani neinteresē!

Es jau senāk savos Delfi.lv komentāros rakstīju, ka Latvijas politikā ir daudz tādu politiķu, kuri vārdos it kā kritizē esošo kārtību, savtīgo pārvaldi, taču kad rodas iespēja, nevis maina šo kārtību, bet vien nomaina tos, kas iepriekš saimniekoja pie siles. Nē, es negribu būt viens no viņiem!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru