2013/05/07

Kāpēc "Reģionu Alianse"?

Tas nebūt nebija pēkšņs lēmums. Ar "Reģionu Aliansi" un tās cilvēkiem esmu sadarbojies jau ilgstoši. Vēl pirms darba uzsākšanas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža birojā, es biju tas, kurš jaunai partijai palīdzēja veidoties tās šībrīža izskatā, tai skaitā ar preses relīzēm, paziņojumiem un politiskajiem uzstādījumiem.
 

Pirms diviem gadiem es palīdzēju "Reģionu Aliansei" jaunā tēla meklējumos, tai skaitā pārtopot no Rīgas reģiona partijas par "Reģionu partiju", bet pēcāk arī par "Reģionu Aliansi". Un jau tobrīd es netieši domāju arī par sevi, palīdzot partijai veidoties tādai, kurā arī es pats kādreiz labprāt gribētu iestāties.

Latvijā joprojām ir ļoti mazs to cilvēku skaits, kuri gatavi līdzdarboties politikā. Šajā radītājā esam sliktākie Eiropā. Sabiedrība Latvijā uz politikā esošiem skatās skaudīgi, nenovīdīgi, nosodoši. Tad rodas tas naidīgais pretnostatījums starp pie varas esošajiem un tautu. Bet jo īpaši nepieļaujami tas ir pašvaldībās, jo te šādu nošķirtību cēl vairāk izjūt ikdienā.

"Reģionu Alinse" ir īpaši piemērota jaunam iesaukumam Latvijas politikā. Tā ir iespēja savas pašvaldības darbā iesaistīties visiem tiem, kuri vēl nav gatavi iesaistīties tā saucamajā lielajā politikā, kad it kā nepieciešama ideoloģiskā identificēšanās. Kāpēc it kā? Nu tāpēc, ka arī tām lielajām partijām jau nekādas stingras ideoloģijas nav. Taču "Reģionālās Alianses" gadījumā ir godīgāk, jo šī partija arī neslēpj, ka tās ideoloģija ir tās neesamībā, vairāk koncentrējoties uz pašvaldību saimniecību. Kuram gan pašvaldībā dzīvojošam tas varētu nebūt aktuāli?

Arī man, cilvēkam, kurš daudz interesējies par politiku, kurš seko līdzi notiekošajam Latvijā un pasaulē, būtu šobrīd grūti noteikt pareizāko ideoloģijas izvēli. Arī cituviet pasaulē ir apjukums, arī sajukums. Jo ir jautājumi, kuros prasās ļoti kreisi risinājumu, bet tie paši politiķi ir spiesti jau pēc mirkļa pieņemt galēji labējus lēmumus. Kā lai meapjūk? Taču pašvaldībās un arī "Reģionu Alianses" gadījumā viss ir vienkāršāk. Te primāras ir nevis lielās politikas mērauklas, bet gan godīgums, atbildība, radošums, saimnieciskums. Tās ir vērtības, kuras arī man ir tuvas. Un tāpēc esmu kopā ar kolēģiem "Reģionu Alianses" sarakstā Jelgavā.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru