2013/05/03

Mērķis ir nevis amats, bet pārmaiņas

Es par to jau biju pieminējis rakstā, ko 2013.gada 15.aprīlī publicēja vietējais medijs ZZ.lv: Rozenvalds kandidēs uz Jelgavas Domi «Reģionu alianses» sarakstā. Tiesa, no tā izklāsta varēja arī daudz ko pārprast.
Jā, es teicu, un varu to arī atkārtot, ka es necīnos par vietu domē. Es nemeklēju amatus. Nemeklēju papildus ieņēmumus. Man arī citkārt nav pieņemams tas, ka vēlēšanas kļūst par tādu kā atsevišķo cilvēku darbā iekārtošanas biroju vai aģentūru jaunu biznesu uzsākšanai. 

Man gribētos, lai arī Latvijā būtu tāpat kā daudzās citās valstīs, kur deputāti nevis tieši vai pastarpinātu kļūst par pašvaldības izpildvaru, bet ir sabiedrības pārraugi par to, ko un kā dara viņu ieceltie izpildītāji. Bet Latvijā tā nav. Latvijā pašvaldībās ievēlēto deputātu koalīcijas vairāk atgādina savtīgus šeptājus. Man šādas šeptes neinteresē.

Protams, ja mani ievēlēs, ar vislielāko atbildības sajūtu deputāta pienākumus pildīšu. Un darīšu to neatkarīgi no tā, vai būtu pozīcijā vai opozīcijā. Turklāt, domē ir vajadzīgā ne tikai prasmīga un godīgi strādājoša pozīcijā, bet arī atbildīga opozīcija. Pārāk bieži Latvijā bijis tā, ka pozīcija savā visatļautībā paļaujas uz opozīcijas vājumu.

Taču gribu, lai mani pareizi saprot, ka ne amats ir svarīgākais. Ir jācīnās par to, lai manas idejas, redzējumus un konkrētie priekšlikumi tiktu iedzīvināti. Amats ir tikai līdzeklis, kā to izdarīt visefektīvāk. Un arī te gribētos paturpināt moralizēšanu, ka Latvijā diemžēl ir otrādi, ka svarīgākais ir amats, bet idejas tiek piemeklētas, lai pie šī amata tiktu...

1 komentārs:

  1. Согласно его приложению оне тво слим one-two-slim-kapli.ru, Все не было найдено. - Оригинального состава нет в продаже; - название лекарства набрано на украинском языке, попробуйте поискать на своем родном языке; - в заявке указано название аптеки, адрес, номер телефона, район или страна. Теперь поисковая система поддерживает поиск по одному названию лекарств и городам; - неправильно указано название лекарства или указана несуществующая лекарственная форма.

    AtbildētDzēst